Dydaktyka w Bibliotece

Biblioteka oferuje przygotowanie i przeprowadzenie zajęć uzupełniających zakres zagadnień seminaryjnych, dotyczących informacji naukowej, informacji patentowej oraz korzystania z baz danych i czasopism pełnotekstowych. Tego typu zajęcia organizowane są na wniosek Opiekunów grup studenckich, w ustalonym zakresie i dogodnym dla uczestników terminie.


Szkolenia i warsztaty z zakresu informacji patentowej dla pracowników, doktorantów i studentów PŁ oraz osób spoza uczelni, a także podmiotów gospodarczych zainteresowanych ochroną własności przemysłowej prowadzi także Ośrodek Informacji Patentowej w Bibliotece PŁ. 

Przykładowa tematyka szkoleń Ośrodka Informacji Patentowej:
  • metody wyszukiwania patentów, korzystanie z baz patentowych,
  • znaczenie i ochrona patentów,
  • ochrona własności przemysłowej (wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe),
  • patent krajowy, patent europejski, procedura uzyskania patentu,
  • podstawowe informacje na temat wzoru użytkowego, znaku towarowego, znaku przemysłowego.

Jeśli wymieniona tematyka nie wyczerpuje oczekiwań uczestników, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwe jest przeprowadzenie zajęć dotyczących innych zagadnień seminaryjnych. Ponadto Biblioteka Politechniki Łódzkiej organizuje spotkania i szkolenia dla grup spoza środowiska akademickiego Politechniki Łódzkiej, w szczególności dla uczniów szkół średnich, studentów bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego, a także dla bibliotekarzy i nauczycieli.

Zgłoszenia z chęcią uczestnictwa w zajęciach prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na numer 42 631 20 62.