Przestrzenie w Bibliotece

Wolny dostęp

 

W Bibliotece Głównej strefy wolnego dostępu obejmują większość pięter biblioteki i wszystkie zbiory - generalnie są to obszary, w których przechowywane są kolekcje książek, czasopism i zbiorów specjalnych. Dlatego obowiązują tu ścisłe zasady dotyczące wnoszonych przedmiotów i odzieży. Przede wszystkim okrycie wierzchnie można zostawić w szatni na parterze, zaś plecaki i torby w szafkach depozytowych. Ponadto nie powinno się wnosić jedzenia i picia, a z telefonu komórkowego korzystać tak, żeby nie przeszkadzać innym użytkownikom w bibliotece.

Ze zbiorów Biblioteki PŁ mają prawo korzystać osoby posiadające elektroniczną legitymację studencką, ważną kartę biblioteczną lub inny dokument tożsamości. W celach statystycznych użytkownicy proszeni są o przedstawienie dokumentu po wejściu do czytelni lub wolnego dostępu.

W obszarach wolnego dostępu znajdują się: na parterze - czasopisma i książki, na 1. piętrze - książki, na 2. piętrze - książki i normy oraz Ośrodek Informacji Patentowej.

 regały z książkami

 

biurka z komputerami, regały z normami

 

Czytelnia 

Czytelnia znajduje się na parterze.

 trzej młodzi  mężczyźni przy stole, w tle regały z czasopismami

Jeśli będziecie mieć problem ze znalezieniem materiałów w katalogu, zerknijcie na stronę Korzystanie z katalogu.


 

Pokoje do pracy indywidualnej

Na 2. piętrze znajdują się pokoje do pracy indywidualnej, wyposażone w komputer, dostęp do wifi, możliwość podpięcia laptopa do sieci.


 

Przestrzenie otwarte

Część przestrzeni w bibliotece pozwala użytkownikom czuć się bardziej swobodnie, bez ograniczeń dotyczących jedzenia i picia (na 1. i 2. piętrze). 

 hol na piętrze , biurka, kanapy

Dodatkowo na 1. piętrze jest Galeria Biblio-Art, w której studenci mogą nie tylko pracować czy wypoczywać, ale też mają możliwość obcowania ze sztuką.

 


 

Sala wykładowa

W Bibliotece Głównej znajdują się dwie sale wykładowe wyposażone w projektory, sprzęt nagłaśniający i stanowisko komputerowe dla prowadzącego. Jedna dodatkowo wyposażona jest w kilkanasncie komputerów.

 

sala z biurkami i komputerem