Propozycja zakupu książki

Najszybszym sposobem na zamówienie książek do Biblioteki jest skorzystanie z „Formularza online” – czyli narzędzia dostępnego na platformie WIKAMP, pozwalającego na zgłaszanie zapotrzebowania na określone tytuły przez użytkowników Biblioteki. Na stronie WIKAMP-u wystarczy wybrać pole Propozycja zakupu książek do biblioteki

W przypadku e-booków można także skorzystać z narzędzi do zakupu książek w serwisach internetowych. Usługę taką udostępniają na przykład serwisy IBUK Libra oraz NASBI. Jeśli interesująca nas książka znajduje się poza wykupioną przez bibliotekę kolekcją, może skorzystać z opcji „Zgłoś zakup bibliotece” (IBUK) lub „Zamów w bibliotece” (NASBI).

Formularz zamówień na platformie WIKAMP

Formularz "Propozycja zakupu książki naukowej i dydaktycznej" dotyczy księgozbioru Biblioteki Głównej oraz bibliotek filialnych. Dostępny jest dla pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Łódzkiej po zalogowaniu do platformy WIKAMP. O każdym etapie rozpatrywania zamówienia (odrzucenie lub zatwierdzenie zamówienia, zakup i możliwość wypożyczenia książki) zamawiający informowany jest mailowo. Zamówienie może zostać odrzucone jeśli książka już znajduje się w zbiorach, jej nakład został już wyczerpany, jej tematyka jest niezgodna z profilem zbiorów lub z uwagi na ograniczone środki finansowe Biblioteki. Można wtedy spróbować zamówić ją poprzez Wypożyczalnię Międzybiblioteczną.

 

Po zakupieniu książki drukowanej, czytelnik otrzymuje emaila z informacją, że książka jest zakupiona i zarezerwowana dla niego na okres 5 dni od powiadomienia. Po tym czasie rezerwacja zostaje anulowana, a książka jest włączana do zbiorów na ogólnych zasadach. Realizacja zakupu książki drukowanej w języku polskim może trwać do 2 tygodni, natomiast książki zagranicznej - do 2 miesięcy. 

Książki z serwisów IBUK i NASBI są dostępne zwykle po 1-2 dniach roboczych.

Tak wygląda formularz zamówienia - sprawdź, jakie informacje niezbędne są do złożenia zamówienia:

© 2017 Biblioteka Politechniki Łódzkiej