Szkolenie biblioteczne

"Szkolenie biblioteczne" jest obowiązkowym przedmiotem dla studentów pierwszego roku studiów w Politechnice Łódzkiej, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Od roku akademickiego 2011/2012 przedmiot jest realizowany metodą kształcenia na odległość z wykorzystaniem platformy WIKAMP - kurs "Szkolenie biblioteczne". Celem jest zapoznanie studentów rozpoczynających studia w PŁ z zasadami korzystania z zasobów i usług, jakie oferuje biblioteka szkoły wyższej oraz z metodami wyszukiwania literatury. Przedmiot jest realizowany w semestrze pierwszym.

Terminy Zima 2022

Test będzie otwarty od 10 października do 25 listopada 2022 r.,
od 14 grudnia 2022 r. do 12 stycznia 2023 r. oraz od 31 stycznia do 12 lutego 2023 r.

 

Dostęp do kursu

Studenci I roku zapisywani są do kursu automatycznie, z chwilą otrzymania legitymacji studenckiej. Studenci starszych lat, którzy nie zaliczyli jeszcze szkolenia bibliotecznego, a także studenci, którzy zmienili kierunek studiów i numer indeksu, nie mają bezpośredniego dostępu do kursu - aby go uzyskać, należy skontaktować się z Oddziałem Promocji i Informacji w Bibliotece Politechniki Łódzkiej.

  • Aby wejść do kursu należy, po pierwsze, przejść na stronę http://edu.p.lodz.pl
  • Wybrać "Strefę studenta"
  • Wybrać "Szkolenie biblioteczne"
  • Zalogować się  (nazwa użytkownika i hasło takie samo jak do WebDziekanatu i poczty).
  • Zapoznać się z materiałami zawartymi w kursie, a następnie rozwiązać test. Uzyskanie minimum 70% na teście oznacza uzyskanie zaliczenia przedmiotu

 

W toku studiów zaliczenie szkolenia bibliotecznego wymagane jest tylko raz i uznawane jest także po zmianie kierunku.

Przepisywane są zaliczenia zdobyte od roku akad. 2017/2018, po pozytywnym zweryfikowaniu wyniku osiągniętego w teście.

 

Zaliczenie przedmiotu

Podstawą do wpisania zaliczenia z przedmiotu "Szkolenie biblioteczne" w indeksach jest zapoznanie się z materiałami zawartymi w kursie oraz poprawne rozwiązanie testu (min. 70% poprawnych odpowiedzi).

Nauczyciele prowadzący

lic. Beata Ignaczak, mgr Iwona Żeromińska

 

Informacje kontaktowe

Oddział Promocji i Informacji. Biblioteka Politechniki Łódzkiej
ul. Wólczańska 223, 93-005 Łódź (budynek B22)
Tel. 42 631 20 62
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Komunikat Prorektora ds. studenckich Politechniki Łódzkiej z 6 września 2021 r. w sprawie określenia przedmiotów i zajęć spoza programu studiów obowiązujących studentów w realizacji planu studiów w roku akademickim 2022/2023


"...§ 1
Określam następujące przedmioty i zajęcia spoza programu studiów, jako zajęcia obowiązujące studentów w realizacji planu studiów w I semestrze I roku studiów wszystkich kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia w roku akademickim 2022/2023:
1. Zajęcia w zakresie szkolenia bibliotecznego. Zajęcia organizuje i realizuje Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej."